Saturday, 16 December 2017

Rakvere jõulumaa Eesli, Okasroosikese ja Lossivaimuga

15. detsembri hommikul sõitsime kooli juurest välja rohkem kui 2 tunni pikkusele reisile Rakverre, kuid sõit ei tundunudki tegelikult nii pikk.
Rakvere linnuses toimus iga-aastane Jõulumaa. Meile näidati linnuse loomi - eeslit, hobust, kitsi ning eeslil lasti ennustada, kelle soov meie hulgast kõige varem täide läheb. Rasmuse leivatükk tundus eeslile kõige maitsvam, seega peaks tema soov täituma esimesena.
Seejärel saime osa jõulukuuldemängust "Okasroosike", kus ka me ise saime helindada konna, magamist, pidu, hobust ning mitut muud tegelast ja olukorda, kuid seejärel saadeti meid muinasjutust õuduste maailma. Linnuse piinamiskambrit, surmatuba ja Põrgut tutvustanud sõjapäkapikk rääkis, mis juhtub härjapõlvlastega, kes laste susside seest komme varastamas käivad, näitas, mis on alles õelast nõiast ning juhtis meid õuduste labürinti, kuhu päris kõik minna ei tahtnudki.
Kõik, kes Põrgust elavana pääsesid, said edasi hakata tegelema maitsvate ja huvitavate asjadega - kõigepealt rääkis Jõulumemm meile piparkookide ajaloost kõhuravimina, siis saime ise oma piparkooki kaunistada ning seejärel juhatati meid võlurite laboratooriumisse. Peavõlur, kellel tuli ühe päeva jooksul rääkida sajakonna uudistajaga, näitas meile, kuidas savist kulda võluda. Lõpuks sai meist igaüks mälestuseks omaenda kullatüki, millel peal linnuse logo.
Siis juhatati meid linnuse saali, kus nägime etendust selle kunagise vaimu igavese rahu leidmisest kahe toreda tüdruku kaasabil. Pärast seda jagas Jõuluvana meile kommipakid ning saimegi minna kõhtu täitma Schenkenbergi Kõrtsi.
Lõpuks järgnes kohustuslik pildistamine suure tarva kuju juures ning pikk sõit koju. Et viimane liiga kohutav ei tunduks ja rahakotid veidigi kergendust tunneks, peatusime Paide Maksimarketis - poisid ei oleks vist lahkunudki sealse ilutulestiku leti juurest. Koju jõudsime veidi peale nelja.
Minul oli vahva ja veidi väsitav ning loodan, et teistel ka 😊
Pildid on vaadatavad SIIN. Kui kellelgi on veel pilte, siis ootan linki 😉


No comments:

Post a Comment