Monday, 28 May 2018

Käisime KEAT-projekti võistluspäeval

Koolitusprogramm „Kaitse end ja aita teist“ on suunatud 6.-8. klassi õpilastele üle Eesti. 
Programm koosneb teoreetilisest osast, iseseisvast õppest soovitusliku kirjanduse alusel ja sel aastal ühepäevasest ohutuslaagrist, kus testitakse ja kinnistatakse omandatud teadmisi ja oskusi. Meile käisid sel aastal õppepäevi läbi viimas Päästeameti, Politsei ja Punase Risti koolitajad.
Koolitusprogrammi mõte on selles, et koolituse läbinud noor inimene oskab aidata teisi nii, et oleks tagatud enda ohutus. Ta teab, kuidas tulekahju ennetada, ja oskab tulekahju korral õigesti käituda. Talle on selgeks saanud ohutu ujumise põhitõed ja ta oskab tegutseda, kui märkab uppujat. Ta käitub liikluses õigesti ja teab, millal helistada hädaabinumbril 112 või millal pöörduda politsei poole. Ta teab alkoholi, tubaka ja uimastitega seonduvast. Ta oskab peatada verejooksu, aidata põletuse või luumurru korral.
KEAT liiklusteema tegevusi koordineerib Maanteeamet. Õpetaja läbis liikluskoolituse teemal „Õpilaste ettevalmistus KEATiks ning liikluskasvatuse läbiviimine koolis“. 

Kõik see oli eelmäng reedel toimunud võistluspäevale Jõulumäel, kuhu olid kogunenud 23 kooli 6. klasside õpilaste võistkonnad. 
Hommikul kell 10.15 anti start ning iga võistkond jooksis oma esimesse võistluspunkti. Meie saime tuleteki ja tulekustutiga tuld kustutama asuda. Seejärel keerati meid autoga üle pea, lasti päästerõngast visata, pandi päästevestidesse ja lasti päästeparve ronida. Saime anda ülevaate kuumaõhupalliga juhtunud õnnetusest ja kannatanutest, hüpata eemale kõrgepingeliinidest, joosta politsei takistusrajal, teha vigursõitu jalgrattal. Pärast lõunasööki ja veekahuriga tutvumist pandi meid koostama õnnetuse kirjeldust ja ellujäämispakki, andma esmaabi nelja kannatanuga õnnetuses ja tunnistama kuritegu, vastasime liiklusreeglite ja raudtee teemalistele küsimustele, lasime märki, tegelesime prügi sorteerimise ja tuletõrjespordiga. Viimastes punktides saime targemaks suuhügieeni, Euroopa Liidu ja tuleohutuse küsimustes. Igas punktis oli ülesande lahendamiseks aega 15 minutit.
Lõpuks, pärast õhtusööki esines meile "Kolme põrsakese" teadusteater ning jagati auhindu. 

Oli igati tore ja tegus päev ning saime teha asju, mida (loodetavasti) päriselus pole vaja kogeda. Olite ülitublid, Jaanika, Renate, Katariina, Karin, Ander, Rasmus, Henry ja Mirko!

No comments:

Post a Comment